Fizik Tedavi Ünitesi
01 Temmuz 2022

Fizik tedavi ve rehabilitasyon; kas ve iskelet sistemi hastalıkları ile ilgilenen uzmanlık dalıdır. Fizik tedavide fiziksel yöntemler (elektrik akımı, ses dalgaları, lazer ışınları, yüzeysel ve derin ısıtıcılar) kullanılır. Hastalara fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri kapsamında nörolojik rehabilitasyon, ortopedik rehabilitasyon, el rehabilitasyonu, Eswt ve elektroterapi tedavisi deneyimli fizyoterapist ve fizik tedavi  teknikeri  tarafından verilmektedir. Ayaktan fizik tedavi programını sürdüremeyecek veya hastanede ileri tetkik ve tedavisi gereken hastalar servis şartlarında yatırılarak tedavi edilmektedirler. Ayrıca hastanemizin yoğun bakım ünitesi, Palyatif servisi, dahiliye servisi, genel cerrahi servisi gibi diğer bölümlerine de fizyoterapistler konsültasyon hizmeti vermektedir.

Rehabilitasyon tedavilerinde her hastaya ve hastalığa özel egzersiz programı verilerek; eklem hareket açıklığını arttırmak, germek, esnetmek, kuvvetlendirmek, dayanıklılığını arttırmak, denge ve koordinasyonu sağlamak, duruşu düzeltmek gibi hedefler gözetilir.

Alo 182 den ya da www.mhrs.gov.tr adresinden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Polikliniğine randevu alarak muayene zamanınızı belirleyebilirsiniz.


 4.jpg 1.jpg
 3.jpg 2.jpg