Evde Sağlık Hizmetleri
26 Eylül 2023

ÖZELLİKLİ BİRİMLER EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

Evde Sağlık Hizmetleri

MÜRACAAT VE HİZMET SUNUMU

İlk önce, hastalar kendileri, onlara yardımcı olanlar veya Aile Hekimleri 444 38 33 Ulusal Çağrı Merkezi’ ni arayarak kayıt yaptırırlar.

Kayıt esnasında; alınmak istenen sağlık hizmeti, hastanın T.C. Kimlik numarası, adres, iki adet telefon numarası, müracaatı yapan kişinin yakınlığı, T.C. numarası ve iletişim bilgileri istenilmektedir.

Bu kayıt bilgileri Ulusal Çağrı Merkezi tarafından Evde Sağlık Yönetim Sistemi (ESYS) üzerinden anında Kayseri ili Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi (ESH KM) ne gönderilir.

 Koordinasyon Merkezi personeli, kayıt esnasında verilen telefon numarası ile hasta/ hasta yakını ile iletişim kurarak, hastanın kimliği ve hastalığı hakkında bilgi alır. İletişim bilgilerini doğrulatır.

İlgili kişiye, kayıtlarının yapıldığını ve adreslerine en yakın ESH Birimi tarafından aranılacaklarını ve kendilerine uygun ziyaret günü randevusu verileceğini bildirir.

Hemen o anda ESH KM hasta bilgilerini ESYS üzerinden yerleşim yerine en uygun Devlet Hastanesi, İlçe Entegre Hastanesi veya Ağız Diş Sağlığı Hastanesi (ADSH) Evde Sağlık Hizmetleri Birimine gönderir.

 Hastane ESH Koordinasyon Merkezi hasta / hasta yakınını arayarak sunulacak hizmetin türü ve hasta yoğunluğu üzerinden yapmış olduğu ziyaret planını ilgili kişiye bildirir.

Bu plan doğrultusunda görev vereceği ekibi görevlendirir.

Görev atanan ekip hastayı ziyaret eder.

 

Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi İletişim

Müracaat İçin; Ulusal Çağrı Merkezi: 444 38 33

Bünyan Devlet Hastanesi  Evde Sağlık Birimi : (0352) 712 21 88 / dahili 1115