1. Basamak Yoğun Bakım Servisi
01 Temmuz 2022

Yoğun bakım; Bir ya da daha fazla organ veya organ sistemlerinde ciddi işlev bozukluğu nedeniyle yoğun bakım gereksinimi olan hastaların iyileştirilmesini amaçlayan, fiziksel alt yapısı ve konumu itibariyle hasta bakımı açısından özellik taşıyan, ileri teknolojiye sahip cihazlarla donatılmış, yaşamsal göstergelerin izlendiği, hasta takip ve tedavisinin 24 saat esasına dayalı olarak kesintisiz sağlandığı alanlardır.

Yoğun bakım hizmeti çok yönlü bir ekip çalışmasıyla mümkün olabilmektedir. Cerrahi ve dâhili branşların, laboratuvar ve görüntüleme hizmetlerinin bütünleşik olarak 7/24 hizmet vermesi ile efektif bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Dolayısı ile yoğun bakım ünitesinde diğer destek hizmetlerinin de katkısı ile yaşamsal destek ve tedavi boyutunda etkin, verimli ve kaliteli sağlık hizmeti sunulmaktadır. Her yoğun bakım yatağı başında ventilatör (yapay solunum desteği) cihazı olup, tüm hastalar ileri tekniklerle monitörize edilebilmektedir.

             4  yatak kapasiteli 1.Seviye yoğun bakım servisinde tüm yoğun bakım standartları sağlanmıştır. Birinci basamak dahili ve cerrahi yoğun bakım gerektiren tıbbi durumlara müdahale edebilecek tıbbi donanım ve teknolojik alt yapımız(monitör, defibratör, ventilatör cihazı, oksijen ve vakum sistemi) ile kritik durumdaki hastalara anında müdahale edebilecek tecrübeli, donanımlı ve sertifikalı eğitim almış sağlık personeli ve klinik destek personeli kadrosu ile 7/24 hizmet vermektedir. Yoğun  bakım servisine alınan hastaların yakınlarına tedavi süreçleri ve hastanın durumu hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır.