Duyurular

İhaleler

Kampanyalar

Basında Biz » 

Bayırbucak Türkmen'i hasta kadın Kayseri'de şifa buldu

http://www.hurriyet.com.tr/bayirbucak-turkmeni-hasta-kadin-kayseride-sifa-buldu-37300559 

 KAYSERİ, (DHA) - BÜNYAN Devlet Hastanesi’nde, 45 yaşındaki Bayırbucaklı Türkmen hasta kadın, eş zamanlı yapılan iki ameliyatla şifa buldu. 

İç savaşın yaşandığı Suriye’den 7 çocuğu ile Kayseri’nin Bünyan ilçesine yerleşen 45 yaşındaki Bayırbucaklı N.H., Bünyan Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dal tarafından yapılan eş zamanlı iki ameliyat ile sağlığına kavuştu. Savaş öncesinde Suriye’de de bir çok kez karın ağrısı, şişkinlik ve hazımsızlık gibi şikayetlerle hastaneye başvuran ve tedavi olamayan hasta N.H. 7 çocuğu ile yerleştiği Bünyan İlçesinde de şikayetleri devam edince Bünyan Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda safra kesesinde taş ve göbek fıtığı tespit edilen hasta, eş zamanlı safra kesesinin alınması ve göbek fıtığı operasyonlarıyla sağlığına kavuştu. Yaklaşık olarak 1 saat süren operasyonlar sonrasında 2 gün hastanede yatırılan hasta ertesi gün şifa ile taburcu edildi.

Ameliyat hakkında bilgi veren Bünyan Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dal, “Hastanemizde teknolojik imkanlar elverdiği ölçüde Genel Cerrahi ile ilgili ameliyatların büyük bir kısmı yapılabilmektedir. Habere konu olan Suriyeli Türkmen hastanın yıllardır devam eden karın ağrısı yakınmaları vardı. Yapılan tetkiklerde safra kesesinde taş tespit edildi. Ayrıca, göbek fıtığı da karın muayenesinde anlaşıldı. Eş zamanlı yapılan kapalı safra kesesi operasyonu ve göbek fıtığı onarımı sonrası herhangi bir problem yaşanmadı ve hastamız 2. günde şifa ile taburcu edildi” şeklinde konuştu.

Hastanede birçok nitelikli sağlık hizmetinin Bünyan ve çevresine verildiğini ifade eden Bünyan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Nuri Çakır ise, “Hastamızı başarılı bir operasyon sonrası taburcu ederek evine göndermek bizim için büyük bir gurur oldu” dedi. Bayırbucak’tan gelerek Bünyan Devlet Hastanesi’nde şifa bulan N.H. de, ameliyatı yapan hastane personeline teşekkür ederek, “Burada, kendi dilimin konuşulduğuTürkiye’de ameliyat olmaktan hiçbir tereddüt duymadım. Gerek hastane yönetimi, gerekse ameliyathane ve servis çalışanları ilgilerini hiç esirgemediler. Allahdevletimize ve milletimize zeval vermesin” ifadelerini kullandı.

Akgün Yazılım © 2013